DECONECTĂRI DE LA REȚEA: Vezi adresele afectate de întreruperea curentului

Red Union Fenosa anunță că astăzi vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

  1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Grenoble 9999 – în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Muncești 401/1 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:

str.Voluntarilor 9 – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:

str.Acad.Sergiu Rădăuţanu, Alexandr Puşkin, Andriana, Baciului, Băcioi, Bucureşti, Burebista, Chişinăului, Cîmpiei, Dimitrie Cantemir, Doina, Eugen Coca, Hotin, Independenţei, Lămăiţei, Liviu Deleanu, Macilor, Nicolae Sulac, Pavaliuc, Pădurilor, Petru Zadnipru, Povoliuc V., Renaşterii, Rezeni, Schinoasa, Serelor, Sfinta Treime, Sfintul Mihail Str, Sfîntul Andrei, Sfîntul Constantin, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor, Zodiac – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

  1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Brăila:

str. 31 August, Bujorilor, Burebista, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina, Florilor, Independenţei, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Livezilor, Mitropolit Petru Movilă, Munceşti, Nucarilor, Păcii, Plopilor, Renaşterii, Renaşterii 1 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tineretului-1, Trandafirilor, Vila Verde – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Frumușica:

str.Teilor 19/1 – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Străisteni:

str.Alexandru Cel Bun, Andriana, Işnovăţ, Pavaluc, Paveliuc, Rezeni, Sf.Andrei, Sf.Ilie, Sf.Mihail, Sf.Pavel, Sf.Valentin, Sfîntul Constantin, Străisteni, Tineretului, Voluntarilor – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Gh.Codreanu 1-11, 2-12, Cornului 23, 24-28, Drumul Taberei 2-38, 17-39, Durlești 11, Toamnei 1-7, V.Lupu 61-73, Vovințeni 1-9, 4-14 – în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str. 31 August 1-15, 2-20, str-la 31 August 1-9, 2-26, Caucaz 1-13, 4-22, str-la 1 Caucaz 1-27, 2-16, Ciuflea 1, 12, C.Negruzzi 7, Ion Vasilenco 2, 22-36, str-la Stejăreni 1, bd.Ștefan cel Mare 1 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Gh.Asachi 13, 19B, 19-23, 34-48, 9001, M.Lomonosov 39, 39/1, 39A, 41 – în intervalul de timp între 11:00 – 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

  1. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:

str.Soarelui, Valea Apelor, Valea Apelor 1 str-la, Valea Apelor 2 str-la, Valea Apelor 3 str-la, Valea Apelor 4 str-la – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Vieru – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Socoleni 20, Cucorilor 8A, 8/1, 18, 39, 43/1 – în intervalul de timp între 11:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:

str.Livezilor – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:

str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Barbu Lăutaru, Biruinţa, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Constantin Stamati, Constructorilor, Dacia, Decebal, Dragoş Vodă, Dumbravei, Dumitru Matcovschi, Dumitru Matcovschi str-la, Florilor, Gheorghe Asachi, Gratiesti, Gratiesti str-la, Industrială, Ion Creangă, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mioriţa, Mugurel, Nistreană, Nucarilor, Orheiului, Renaşterii, Salcîmilor, Stăuceni, Studentilor, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Vasile Alecsandri str-la, Vierilor, Vierilor str-la, Viilor, Viilor str-la, Unirii, Păcii, București – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Anenii Noi:

str.Chişinăului, Livezilor, Suvorov, Zoia Kosmodemianskaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chetrosu: str.Chetrosu, Chişinăului, Entuziastilor, Igor Vieru, Medicului, Molodejnaea, Plopilor, Teilor, Viitorului, s.Merenii Noi: str.Livezilor, Merenii Noi, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uzinelor – în intervalul de timp 10:00 – 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Geamăna – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hîrbovăţ – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 11:50, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Roșcani – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Speia – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Teliţa – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

  1. Cahul:

str.Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Independenţei, Mircea cel Bătrîn, Republicii, 31 August 1989 – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 16:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Giurgiuleşti: str.Independenţei, Mihail Koţiubinschi, Sadoveanu Mihail – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Manta – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

  1. Cantemir:

or.Cantemir: str.Basarabia, Garaji, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu – în intervalul de timp 09:00 – 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Goteşti – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

str.Cosmonauţilor, Dubinin, Kuzneţov, Lenin, Novaea, Pobeda – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 14:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Lenin – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcăneşti: str. 20 Siezda, 26 Siezda, 28 Iunie, 28 Iunie str-la, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Bugeacului, Cahul, Chirov, Crutaia str-la, Dunaevscogo, Enghels, Fiodor Tolbuhin, Fiodor Tolbuhin str-la, Glinchi, Gonciarova, Gospitalinîi str-la, Iujnaea, Iujnîi str-la, Lenin, Lev Tolstoi, Lev Tolstoi str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Naberejnaea, Nicolai Gogol, Nicutova, Nicutova str-la, Novoselova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Pesceanaea, Pionerscaea, Plotnicova, Plotnicova str-la, Pobedî, Popova, R.Liucsemburg, R.Liucsemburg str-la, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetskaia Moldavia str-la, st.Vulcanesti, Suvorova, Svetlaea, Şciorsa, Şt Beda, Ştefana Beda, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Baurci: str.Molodejnaea, Sadovaea, Serghei Kirov, 8 Martie – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Beşghioz: str. 1 Mai, Karl Marx, Lenin, Mihail Frunze, Orehovaea, Polevaea, Serghei Lazo, Suvorova – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Beşghioz: str.B.Glavan – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

  1. Călăraşi:

s.Pîrjolteni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vărzăreştii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

  1. Căuşeni:

s.Cîrnățeni, s.Plop-Știubei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Florica – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ochiul Roş – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zaim – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

  1. Cimişlia:

str.Cimişlia, Constantin Stamati, Mihai Viteazul, Sfînta Maria, Traian, Valul lui Trăian, Vasile Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sagaidac – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Criuleni:

s.Bălăbăneşti – parţial în intervalul de timp între 08:05 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cruglic – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mărdăreuca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Hînceşti:

s.Bobeica – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bozieni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bujor – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Călmăţui – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dahnovici, s.Bobeica – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Dancu – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Leuşeni Vama – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Sărata Galbenă – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Ialoveni:

s.Bardar – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Gangura, s.Mileștii Noi, s.Răzeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Malcoci – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ţipala – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Văratic – parţial în intervalul de timp între 13:30 – 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

  1. Leova:

str.Dimitrie Cantemir, Frumuşica, Matei Basarab, Petru Zadnipru, Stepelor, Suvorov, Vasile Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Nicolae Iorga, Petru Rareş, Petru Zadnipru – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Nisporeni:

s.Călimănești – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cioreşti, s.Dolna, s.Micleuşeni, s.Vulcăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Orhei:

s.Biești – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Isacova – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus, s.Lopatna – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Morozeni – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Puțintei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Zorile – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

  1. Străşeni:

or.Străşeni: 1 Mai str-la, Alexandru Marinescu, Alexandru Marinescu str-la, Ciprian Porumbescu, Ciprian Porumbescu str-la, Curecheru Mihai, Decebal, Elena Alistar, Gheorghe Madan, Grigore Adam, Hotin, Maxim Gorki, Mitropolit Dosoftei, Petru Zadnipru, Stepii str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Vladimirescu, Unirii, Vasile Lupu, Vlad Ioviţă, Vlad Ţepeş, 1 Mai – în intervalul de timp 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cioreşti, s.Dolna, s.Micleuşeni, s.Vulcăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cojuşna: str.Boris Glavan, Decebal, Lomtadze Revaz, Mihai Viteazul, s.Cojuşna, Sireţcaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt – în intervalul de timp 12:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului

  1. Ştefan Vodă:

s.Brezoaia: str.Jirnovaia, Molodejnaioa – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Carahasani: str. 1 Mai, A.Tabacarea, Alexandr Puşkin, Alexandru Cel Bun, Carl Marx, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Pobeda, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorova, Zorile – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 19:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Carahasani: str.Zorile, Chirov, 50 let VLKSM – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 11:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Purcari, s.Viișoara – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Semionovca – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Talmaza: str.Suvorov, M.Eminescu, Talmaza – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Taraclia:

s.Aluatu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Copceac: str.Alexandr Puşkin, Dimitrova, Nicolai Pirogov, Suvorova – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

  1. Teleneşti:

s.Chiștelnița – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Scorțeni – parţial în intervalul de timp între 13:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.