DECONECTĂRI DE LA REȚEA: Vezi ce consumatori vor fi afectați astăzi de întreruperea curentului electric

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă Joi, 14/02/2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

1. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Alba Iulia 75, 184, 184/1, 184/2, 184/3, 184/4, 186, 188/2, 190/2, N.Costin 63, 63/1, On.Ghibu 2, 2/2, 2/3, 2/4, 4A, 4, 4/2 – în intervalul de timp între 09:10-17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

str.Ion Calimachi 16l – în intervalul de timp între 09:30-17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

2. Chişinău, sectorul Rîșcani:

str.V.Badiu 1-11, 4-22, Calea Orheiului 91-97, 101, C.Brîncoveanu 17-23, 18, 9001, Gh.Madan 14-44, 59, 69, 75, 77, Lalelelor 1-7, 2-8, Liliacului 1-7, 2, Magda Isanos 1-13, 2-14, Moldovița 2, 19-23, Putnei 7A, Vl.Komarov 1, 3, 7, 7/1, 7A, str-la Vl.Komarov 2A, 5, 7A – în intervalul de timp între 09:10-17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

3. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Trușeni:

s.Trușeni: str.S.Lazo, Ștefan cel Mare – parțial, în intervalul de timp 09:10-17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

4. Anenii Noi:

s.Maximovca – parțial în intervalul de timp între 09:30–17:30 pentru lucrări de reparație a echipamentului electric

s.Merenii Noi – parțial în intervalul de timp între 09:35-17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

5. Basarabeasca:

or.Basarabeasca: str.Karl Marx, Sovetscaia – parțial, în intervalul de timp între 09:30-16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

6. Cahul:

s.Cotihana – parțial, în intervalul de timp între 09:20-17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Pelinei – parțial, în intervalul de timp între 08:40-10:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

7. Cantemir:

s.Cîrpești – parțial, în intervalul de timp între 10:00-12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Crăciun – parțial, în intervalul de timp între 09:30-16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

8. Comrat (UTA Găgăuzia):

or.Ceadîr Lunga: str.Karl  Marx, Lenin, Matrosov, Matrosov str-la, Miciurin, Nicolai Gogol, Sîrtmaci, Vasilii Jukovski – parțial, în intervalul de timp între 09:00-16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

or.Ceadîr Lunga: str.Krîlov, Miciurin, T.Șevcenco, V.Jucovskii – parțial, în intervalul de timp între 08:45-16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

or.Ceadîr-Lunga: str.Molodejnaea – în intervalul de timp 10:00 – 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
or.Vulcănești: str.Calinin, Gagarin, Lenin, str-la Malîi, Pobeda, R.Liuxemburg, Sov.Armii – parțial, în intervalul de timp între 10:00-12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Cioc-Maidan: str.Grigore Cotovski – parțial, în intervalul de timp între 09:30-16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

9. Călăraşi:

s.Bahmut – parțial, în intervalul de timp între 09:45-16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Temeleuți – parțial, în intervalul de timp între 09:15-16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

10. Căuşeni:

or.Căușeni: str.D.Cantemir, M.Gorikii, M.Eminescu, str-la 2 Mira, str-la Păcii – parțial, în intervalul de timp între 09:00-17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Baimaclia – parțial, în intervalul de timp între 10:00-18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Ciuflești – parțial, în intervalul de timp între 10:00 -18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

11. Cimişlia:

s.Satul Nou – în intervalul de timp 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
 

12. Criuleni:

s.Dubăsarii Vechi, s.Corjova – parțial, în intervalul de timp între 13:00-17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Holercani – parțial, în intervalul de timp între 09:30-17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

13.  Hînceşti:

s.Bozieni – parțial, în intervalul de timp între 08:15-18:30 pentru lucrări de reconstrucție a liniei electrice aeriene

s.Cărpineni: str. 31 August, Ceapaev, Independenței, M.Lomonosov, Mircea cel Bătrîn, Pădurilor, Pervomaiscaia, S.Lazo, Sovetscaia, Svetlîi, str-la Svetlîi – parțial, în intervalul de timp între 09:50-13:00

s.Ciuciuleni – parțial, în intervalul de timp între 08:15-19:00 pentru lucrări de reconstrucție LEA

s.Cornești – parțial, în intervalul de timp între 08:15-18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Fundul Galbenei – parțial, în intervalul de timp între 09:20-17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Leușeni Vama – parțial, în intervalul de timp între 08:20-19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA

s.Mingir – parțial, în intervalul de timp între 10:00-18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

14. Ialoveni:

or.Ialoveni: str.Albinuţa, Bujorilor, Ghiocel, Hîrtop, Ion Aldea-Teodorovici, Iurie Gagarin, Macilor, Mărţişor, Speranţa, Toporaşilor, Viilor, Viilor str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:30-17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Bucovina, Grigore Vieru, Nicolae Testemiţeanu, Vasile Lupu – parțial, în intervalul de timp între 09:20-17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

s.Mileștii Mici – parțial, în intervalul de timp între 09:20-17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

15. Leova:

s.Filipeni – parțial, în intervalul de timp între 09:00-16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

16. Nisporeni:

or.Nisporeni: str. 1 Mai, Dacia, Tineretului, V.Alexandri, Victoriei, Viilor – parțial, în intervalul de timp între 09:00-17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

s.Drojdieni – parțial, în intervalul de timp între 09:30-17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Vărzărești – parțial, în intervalul de timp între 08:45-16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

17. Orhei:

or.Orhei: str.Chișinăului, str-la Chișinăului, Vasile Mahu, str-la Vasile Mahu – parțial, în intervalul de timp între 08:45-16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

or.Orhei: str.Constantin Negruzzi, Dorobanţilor, Glavan Boris, Haiducul Grozescu, Nistreană, Tricolorului, Vasile Lupu – parțial, în intervalul de timp între 10:00-17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Budăi – parțial, în intervalul de timp între 10:00-17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Cișmea, s.Pelivan – parțial, în intervalul de timp între 09:00-16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus – parțial, în intervalul de timp între 09:30-17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Step-Soci: str.Boris Glavan, Livezilor, Miciurin, Mihai Eminescu, Tineretului, Vasile Lupu – parțial, în intervalul de timp între 10:00-17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

18. Străşeni:

s.Căpriana – parțial, în intervalul de timp între 09:45-16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Cojușna: str.Constructorilor, Gavriil Muzicescu, Mihai Viteazul, V.Cupcea – parțial, în intervalul de timp între 09:30-16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Negrești – parțial, în intervalul de timp între 09:45-16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

19. Ştefan Vodă:

s.Ermoclia: str.Guseva, I.Gagarin, Molodejnaia, Sadovaia – parțial, în intervalul de timp între 09:20-17:05 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

s.Răscăieții Noi: str.Lenin, Molodejnaia – parțial, în intervalul de timp între 09:30-17:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

20. Taraclia:

s.Hîrtop – parțial, în intervalul de timp între 09:30-16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

21. Teleneşti:

or.Telenești: str. 1 Mai, 28 Iunie, 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Ciprian Porumbescu, Ciprian Porumbescu str-la, Dimitrie Cantemir, Eugen Coca, Ion Neculce, Ion Soltîs, Maxim Gorki, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Petru Rareş, Renaşterii, Serghei Lazo, Teleneşti, Timoşenco, Tudor Vladimirescu – parțial, în intervalul de timp între 09:40-16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

s.Mihalașa, s.Mihalașa Nouă – parțial, în intervalul de timp între 09:40-16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.