DECONECTĂRI DE LA REȚEAUA ELECTRICĂ: Vezi lista cu adresele afectate de întreruperea curentului

Astăzi sunt programate întreruperi ale furnizării energiei electrice la mai multe adrese din țară, în intervalele de timp indicate mai jos:

  1. Chişinău, sectorul Botanica:

str.Cetatea Albă 2-20, 11-15, Dimineții 28, 37, 41, 51A, 51B, 51V, Liuba Dumitriu 12, 35/1 – în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

  1. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:

str.Aeroport, Botanica, Hlobeni, Ion Luca Caragiale, Miron Costin, Nicolae Bălcescu – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Chişinău, sectorul Buiucani:

str.Gh.Codreanu 1-11, 2-12, Cornului 23, 24-28, Drumul Taberei 2-38, 17-39, Durlești 11, Toamnei 1-7, V.Lupu 61-73, Vovințeni 1-9, 4-14 – în intervalul de timp între 09:20 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:

str.Pădurii, Ștefan Vodă, Malul drept al lacului Ghidighici, Vatra (cons.juridici) – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:

str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:

str.Sf.Gheorghe 23A, Truşeni 999 – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Chişinău, sectorul Centru:

str.Mitr.Bănulescu Bodoni 25 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.N.Testimițeanu 29/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

  1. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:

str.Potîrnichii, Sf.Vasile, Sf.Gheorghe – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani:

str.Putnei 67, 77/1, 78, 83, 90 – în intervalul de timp între 08:40 – 16:40, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Ciorescu:

str. 31 August, Mugurel, str-la Sfatul Țării – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:

str.Alexei Mateevici, Gratiesti, Livezilor, Nistreană, Păcii, Petru Rareş, Stăuceni, Studentilor, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Anenii Noi:

s.Mereni: str.Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii, 1 Mai – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Basarabeasca:

str.Benderscaea, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Maxim Gorki, Mira, s.Sadaclia, Şcolinaea, Vasile Alecsandri, Veteranilor, Voczalinaea, Zelionaia, 31 August 1989 – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

  1. Cahul:

s.Alexandru Ioan Cuza: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Ceapaev, Dimitrie Cantemir, Enescu George, Eneş Gheorghe, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mioriţa, Poştei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tihaea, Traian, Tudor Vladimirescu, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cotihana – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Giurgiuleşti: str.Grănicerii, Independenţei, Mecanizatorilor, Mihail Koţiubinschi, Moldova, Sadoveanu Mihail, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Sovetscaea, Trandafirilor – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Manta – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Slobozia Mare: str.Cireşilor, Ion Creangă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 09:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

  1. Comrat (UTA Găgăuzia):

s.Beşghioz: str. 1 Mai, Karl Marx, Lenin, Mihail Frunze, Orehovaea, Polevaea, Serghei Lazo, Suvorova – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Beşghioz: str.B.Glavan – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dimova, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, s.Cioc-Maidan, Serghei Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cişmichioi: str.Anton Cehov, Bolgradscaea, Cutuzova, Dimitrova, Lebedenco, Lenin, Lenin str-la, Lesnaea, Melinicinaea, Mira, Nicolai Pirogov, Pocitovaea, Rodnicovaea, Seliscohoziaistvenaia, Serghei Lazo, Zoia Kosmodemianskaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

  1. Călăraşi:

s.Meleşeni – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

  1. Căuşeni:

str.P.Rareș, Ștefan cel Mare, str-la Botnei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ochiul Roş – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Plop – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sălcuța – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

  1. Cimişlia:

str.Cimişlia, Constantin Stamati, Mihai Viteazul, Sfînta Maria, Traian, Valul lui Trăian, Vasile Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Satul Nou – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Criuleni:

s.Bălăbăneşti – parţial în intervalul de timp între 08:05 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Coșernita – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Măgdăcești: str.Cuza-Vodă, Dimitrie Cantemir, Lev Tolstoi, Măgdăceşti, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Mitropolit Varlaam, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Sulac, Răzeşilor, Vasile Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mărdăreuca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Hînceşti:

s.Bobeica, s.Ciuciuleni, s.Drăgușeni – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 17:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bozieni – în intervalul de timp 09:30 – 18:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Fundul Galbenei – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Leușeni Vama – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sărata Galbenă – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Ialoveni:

str.Chilia, Gagarin, Petru Ștefănucă – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dănceni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gangura, s.Mileștii Noi, s.Răzeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Malcoci – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Răzeni  – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Suruceni – în intervalul de timp 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Suruceni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Leova:

str.Barbu Lăutaru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ciprian Porumbescu, Dacia, Independenţei, Ioan Vodă, Liviu Damian, Liviu Deleanu, Maria Drăgan, Maxim Gorki, Mihai Eminescu, Mihalcea Hîncu, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Varlaam, Nicolae Iorga, Petru Rareş, Petru Zadnipru, Pruteanu Constantin, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tudor Arghezi, Unirii, Victor Crăcescu str-la – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Unirii – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Nicolae Iorga, Petru Rareş, Petru Zadnipru – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Nisporeni:

s.Bursuc – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Călimănești – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Iurceni – în intervalul de timp 09:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Șendreni – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Orhei:

s.Biești – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Morozeni – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Străşeni:

s.Căpriana – în intervalul de timp 09:30 – 18:30, pentru reconstrucţia LEA
s.Ciobanca – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Cojușna – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dolna – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pănășești – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Scoreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Ştefan Vodă:

str. 31 August – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Carahasani: str. 1 Mai, A.Tabacarea, Alexandr Puşkin, Alexandru Cel Bun, Carl Marx, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Pobeda, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorova, Zorile – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 19:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Palanca: str. 50 Let Sov.Moldavii, Academicianul Ghidirim, Fraţii Dumitraşco, Livezilor, Ştefan Vodă – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Purcari: str.Boris Glavan, Eliberatorilor, Gastelo, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Libertăţii, Maxim Gorki, Purcari, Serghei Lazo, Stefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 19:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

  1. Taraclia:

s.Tvardiţa: str.Ciapaeva, Dimitrova, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Miciurin, Mihail Frunze, Mira, Nikolai Vatutin, Novaea, Polevaea, Sadovaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Tvardiţa, Vasil Levschi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tvardiţa: str.Ciapaeva, Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Nikolai Vatutin, Tvardiţa – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

  1. Teleneşti:

s.Sărătenii Vechi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Verejeni – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.