Fără lumină în 16 raioane. Motivul și orarul deconectărilor

FOTO: ziare.com

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, furnizorul de energie electrică „RED UNION FENOSA” anunţă că astăzi, 12 martie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice. Iată lista localităților unde vor avea loc deconectări.

Anenii Noi:
str.Suvorov, Acad.Andrei Saharov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00
s.Chirca – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:55
s.Delacău – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00
s.Puhăceni, s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45

Cahul:
str.Doinelor, Fraţii Jderi, Ilia Repin, P.Rumeanţev, Republicii, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00
s.Văleni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30

Cantemir:
str.Bucuria, Busuioc, Combatanţilor, Doinelor, Livezilor, Muncii, Sănătăţii, Tamara Ciobanu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00
s.Cania – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00

Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Ceadîr-Lunga: str.Gheorghi Jucov, Miciurin, Octombrie, Vasilii Jukovski – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00
s.Beşama: str.Grigore Cotovschi, Pobeda, Pobeda str-la, Serghei Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30
s.Chiriet-Lunga: str.Calinina, Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Jdanova, Karl Marx, Sadovaea, Serghei Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00

Călăraşi:
s.Pîrjolteni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00
s.Ţibirica – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00

Căuşeni:
s.Baimaclia – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 17:15
s.Chircăieşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00
s.Hagimus: str.2 Decembrie, 27 August, Alexei Mateevici, Basarabia, Căile Ferate, Cişmelelor, Cuza-Vodă, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Gavriil Musicescu, Gheorghe Asachi, Hagimus, Hîrtopului, Ilie Sajin, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Păcii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Vasile Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00
s.Zaim – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00

Cimişlia:
s.Fetiţa – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00

Criuleni:
s.Hîrtopul Mare – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:00
s.Oniţcani – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00

Hînceşti:
s.Cărpineni: str.Alexandru Donici, Comsomoliscaea, Filatova, Gospitalinaea, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Maria Bieşu, Moldoviţa, Morozova, Nicolae Testemiţeanu, Oleg Coşevoi, Pervomaiscoe, Ştefan Vodă – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 13:00
s.Crasnoarmeiscoe: str.28 Iunie, Artema, Boris Glavan, Calinina, Chirov, Cicalova, Comsomoliscaea, Griboedova, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Iurie Gagarin, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mira, Nahimova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Oziornaia str-la, Sadovaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Taras Şevcenco, Tălăieşti, Ţentralinaea, Vişnevîi str-la, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00
s.Crasnoarmeiscoe: str.Alexandru Donici, Comsomoliscaea, Filatova, Gospitalinaea, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Maria Bieşu, Moldoviţa, Morozova, Nicolae Testemiţeanu, Oleg Coşevoi, Pervomaiscoe, Ştefan Vodă – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10
s.Feteasca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30
s.Pogăneşti – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 18:00
s.Tălăieşti – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00

Ialoveni:
str.Alexandru Cel Bun, Basarabia, Bălţi, Cetatea Albă, Chişinăului, Ismail, Libertăţii – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 14:00
str.Betania, Gr.Vieru, Moldova, Ialoveni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru 1 ora
str.Chersăcelului, Codru, Entuziaştilor, Fructelor, Grădinilor, Tricolorului, Voluntarilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00
s.Costeşti – parţial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00
s.Ulmu – în intervalul de timp între 09:15 – 17:15

Leova:
s.Hănăşenii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00

Nisporeni:
str.Alexandru Cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Marea Adunare Naţională, Păcii, Sfintul Ilie, Tirgului, Toma Ciorbă, Vasile Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 16:45

Orhei:
s.Butuceni, s.Morovaia, s.Trebujeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 14:00
s.Piatra – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00
s.Podgoreni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00
s.Selişte – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00

Străşeni:
or.Străşeni: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Decebal, Decebal str-la, Grigore Ureche, Mihai Eminescu, Mitropolit Dosoftei, Polihronie Sîrcu, Vasile Lupu, Vlad Ioviţă – în intervalul de timp între 11:00 – 13:00
str.Chişinăului, Dumitru Caraciobanu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00
s.Micăuţi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00
s.Micăuţi, s.Gornoe – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 12:00
s.Roşcani, s.Sireţi – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30

Ştefan Vodă:
s.Răscăieţi: str.Chirov, Mira, Suvorovo – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30

Taraclia:
s.Carbalia: str.Carbalia, Drujba, Iujnaea, Lesnaea, Mira, Ogorodnaea, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00
s.Carbalia: str.Fontannaea, Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Molodejnaea str-la, Sadovaea, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00
s.Tvardiţa: str.Ciapaeva, Dimitrova, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Miciurin, Mihail Frunze, Mira, Nikolai Vatutin, Novaea, Polevaea, Sadovaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Tvardiţa, Vasil Levschi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30

Teleneşti:
s.Pistrueni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 11:30
s.Ţînţăreni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00
s.Verejeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00.