Deconectări masive ale energiei electrice în raioanele Anenii Noi, Comrat și Ștefan Vodă

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 2 martie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Anenii Noi:
str. Trandafirilor, S.Coroliov – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 11:20
s. Bulboaca: str.31 August 1989, Alexandru Marinescu, Bulboaca, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina, Gaidar, Gheorghe Asachi, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Morilor, Petru Marinescu, Petru Rareş, Roşcani str-la, Serilor, Speiei, Suveranitaţii, Ştefan Cel Mare şi Sfânt, Tighina, Traian, Vasile Lupu, Vişinarilor, Zubcu Codreanu – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45
s. Chirca – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:55
s. Teliţa – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00
s. Troiţa Nouă – parţial în intervalul de timp între 11:50 – 13:50

Basarabeasca:
s. Carababir: str. Mihail Frunze, Alexandr Puşkin – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00
s. Iserlia: str.Comsomoliscaea, Iserlia, Mira, Privogzalinaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00
s. Ivanovca – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00
s. Sadaclia: str.24 august, 31 August 1989, Benderscaea, Cogîlnic, Fîntînilor, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mira, s.Sadaclia, Şcolinaea, Vasile Alecsandri, Veteranilor, Voczalinaea, Zelionaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00

Cahul:
str. Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ioan Vodă cel Cumplit, Mihai Eminescu, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 13:00
str. Ciprian Porumbescu, Constantin Negruzzi, Fîntînilor, Ion Luca Caragiale, Izvoarelor, Orhei, Tineretului, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 14:00
s. Alexandru Ioan Cuza: str.Vasile Caracad – în intervalul de timp între 10:00 – 11:00
s. Burlacu – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 14:00
s. Vadul lui Isac – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:15

Cantemir:
s. Cârpeşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00
s. Vişniovca – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 12:00

Comrat (UTA Găgăuzia):
or. Ceadâr-Lunga: str.Cecanova, Jeleabov, Lenin, Maxim Gorki, Miciurin, Proezdnaia – în intervalul de timp între 14:30 – 15:30
or.Vulcăneşti: str.28 Iunie, 28 Iunie str-la, Gospitalinоi str-la, Molodejnaea, Nicutova, Nicutova str-la, Oleg Coşevoi, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00
or.Vulcăneşti: str.Gherţena, Gherţena str-la, Lenin, Lev Tolstoi, Maxim Gorki, Miciurin, Popova, Stroitelinîi str-la – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00
s.Baurci: str.40 Let Octeabrea, 50 Let Octeabrea, 8 Martie, 9 Mai, Baurci, Mihail Frunze, Serghei Kirov – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 11:00
s.Cazaclia: str.Ciapaeva str-la, Miciurin, Serghei Lazo – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 16:50
s.Cazaclia: str.Cutuzova str-la, Lenin, Maxim Gorki, Ogorodnaea – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 12:00
s.Chiriet-Lunga: str.Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Sadovaea, Serghei Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00
s.Copceac: str.8 Martie, Calinina, Cutuzova, Goricogo, N.Krupskaea, Pobedо, Rodaca, Şciusev Alexei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30

Călăraşi:
s. Sipoteni: str.Tochile – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30

Căuşeni:
str. Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 2 Str-La, Alexandr Puşkin 2 str-la, Ioan Vodă, Mihail Lermontov, Mira 2 str-la, Mira 3 str-la, Mira 4 str-la, Păcii str-la, Vissarion Belinski – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00
s. Chircăieştii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30

Cimişlia:
str. 27 August, Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Alexandru Donici, Cimişlia, Ioan Vodă, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Perciun A., Petru Zadnipru, Vasile Alecsandri, Ştefan  Vodă – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:45

Criuleni:
s. Boşcana – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00
s. Cărpineanca, s.Valea Florii – în intervalul de timp între 09:30 – 11:30
s. Dubăsarii Vechi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00
s. Jevreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00
s. Maşcăuţi – parţial în intervalul de timp între 15:00 – 16:30
s. Ustia – în intervalul de timp între 08:45 – 10:15

Hânceşti:
s. Fârlădeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30
s. Logăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40
s. Pervomaiscoe – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00
s. Drăguşenii Noi – în intervalul de timp între 10:00 – 13:00

Ialoveni:
str. Betania, Gr. Vieru, Moldova, Ialoveni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru 1 ora
s.Văsieni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:20

Nisporeni:
str. Industrială, Ion Neculce, Păcii – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00
s. Bărboieni, s.Grozeşti, s.Valea-Trestieni – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 17:00
s. Brătuleni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30
s. Mileşti – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 16:45

Orhei:
s. Dâşcova – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00
s. Piatra – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00

Străşeni:
str.31 August, B.P.Hajdeu, V.Alecsandri, V.Cupcea – parţial în intervalul de timp între 13:30 – 18:00
str.8 Martie, A.Şciusev, A.Jereghi, A.Pumnul, E.Coca, Gr.Ureche, Ioan Vodă, Păcii, P.Rareş, Trandafirilor, V.Cupcea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00
or.Străşeni: str.Mihai Eminescu, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Veronica Micle str-la – în intervalul de timp între 10:00 – 12:00
s.Cojuşna: str.Alexandru Lăpuşneanu, Constantin Negruzzi, Dragoş Vodă, Podgorenilor, s.Cojuşna, Străşenilor – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30

Ştefan Vodă:
s. Grădiniţa: str.1 Mai, Cutuzova, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Pobedî, Serghei Lazo, Sovetscaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30
s. Leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30
s. Slobozia: str.B. Glavan, Colhoznaia, Jovotnovodov, Tcacenco – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30
s.Talmaza: str.1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 9 Mai, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Anatolie Sîrghi, Anton Macarenco, Banikov, Biruinţa, Boris Glavan, Ceapaev, Chişinăului, Cojedub, Comarova, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Coroleva, Cosmonavtov, Crupscaea, Cutuzova, Dimitrie Cantemir, Doina, Dubinina, Duca Vodă, Florilor, Gherman Titov, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Livezilor, Lomachina, Luceafărul, Matrosov, Maxim Gorki, Miciurin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mioriţa, Morilor, Nistrului, Păcii, Pavlova, Pobeda, Prietenia, S.Talmaza, Suvorov, Tcacenco, Timireazev, Tinereţii, Traian, Valentina Tereşkova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30

Teleneşti:
s.Tărşiţei, s.Flutura – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00